Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiné projekty

27. 7. 2010

V Kamelotu hostovalo několik umělců, o kterých jste se na tomto webu mohli dočíst v minulosti. Nyní jsem si však připravila dvě písně jiných kapel, ve kterých hostoval zpěvák Roy Khan.

 

První z nich je Trois Vierges, je to překrásný duet od kapely Epica, ve kterém si Roy zazpíval se Simone Simons, se kterou pracoval už v několika písních Kamelotu (The Haunting, Blücher). I v téhle písni jim to skvěle ladí. Naleznete ji jako devátou skladbu na albu Consing to Oblivion, které bylo vydáno v dubnu roku 2005.

 

 

 

Druhou písní je Twisted Mind od kapely Avantasia. V době, kdy na této písni Roy pracoval, měl problémy s hlasem. Možná proto mi píseň zní zajímavěji než jakákoli jiná píseň, kterou Khan nazpíval, možná je to jen rozdílnou hudbou, to už posuďte sami. Píseň byla vydána na albu The Scarecrow, na kterém mimochodem hostovalo plno jiných výborných zpěváků a zpěvaček, a naleznete ji jako první v pořadí z 11 skladeb.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tra la la

(Kimbbu, 1. 8. 2010 19:35)

První tu byla kapela Edguy a z ní se pak vyvinula kapela Avantasia, říkám to dobře? Je to zapříčiněno zpěvákem, u kterýho mě okouzlilo jenom to jméno, Tobias Samet(t?)... ;D Avantasii už poslouchají spíš jen zarytí fanoušci, takže se není čemu divit a není to žádná ostuda :))

Stará známá píseň...

(Skeeve (... skeeve.blog.cz ...), 31. 7. 2010 2:19)

Píseň Trois Vierges znám až moc dobře a je to jedna z těch kouzelnějších, které může Epica nabídnout... Tu druhou píseň jsem také dosud však neslyšel, skoro jako nic od kapely Avantasia (asi bych se měl stydět, že? ;)

Zdravím :))

(Kimbbu, 29. 7. 2010 0:14)

Tu první znám dobře a tu druhou jsem asi nikdy neslyšela :)) Ale stejně si teď nevzpomenu ani jak zní Trois Vierges páč mám veškerou svou hudbu dočasně nedostupnou...aha už vím, jsem si to pustila na netu :)) To je dobře, že je to zpracováno takhle baladicky, aspoň vynikne ten hlas... A stejně mám radši mužský hlasy, ... v jedné verzi Trois tam Roy nezpívá vůbec, na soundtracku k tomu holandskýmu filmu, což je škoda... Už jsem zase mimo, až teď jsem si všimla, že máš ty ukázky aj tady ;D Jo Avantasia, jsem si pod tím názvem představila Ayreon ;D Už fakt nevím, co se mnou je