Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor o novém albu!

19. 5. 2009

Myslím, že můj překlad nebude zcela dokonalý, takže originál tohoto rozhovoru najdete ZDE!

 

Obrazek

 

Letní koncerty nejsou daleko a Kamelot vyráží už v červnu do nahrávacího studia. Navzdory nabitému programu si Thomas udělal čas, aby německým fanouškům odpověděl na několik otázek.

Kameloti začnou v červnu nahrávat nové album. Začnete nové songy hned nahrávat, nebo užijete čas ve studiu k úplnému dokončení všech písní, když bude celá kapela pohromadě?

Nejprve si všichni sedneme s našimi producenty a prodiskutujeme s nimi písně, naše nápady a to jak chceme, aby album znělo. Potom budeme spolu pracovat na skladbách, které ještě nejsou 100 % kompletní. Celé nahrávání nám zabere tak 3-4 měsíce.

Budete dělat pravidelné aktualizace na RAC blogu zatímco budete ve studiu? Víte, jak jsou fanoušci zvědaví!

No jasně! RAC blog je skvělá věc, blogování je rychlé a jednoduché. Budeme často aktualizovat, aby naši fanoušci zůstali v cyklu nahrávání a viděli naše pokroky.

Víte už, ve kterém směru budou songy na novém albu?

Ještě ne, máme dobré nápady na některé z písní, ale ještě nejsou natolik kompletní, aby jsme znali směr nového alba. Nejspíš to bude kombinace posledních tří alb a přidáme tam i nějaké nové prvky.

Bude na albu nějaká delší skladba jako bylo Memento Mori, nebo uděláte něco speciálního jako třeba trilogii Elizabeth?

Zdá se, že ano. Jedna z prvních myšlenek, která nás v Norsku napadla byl docela impozantní kousek s brutálním refrénem. Pokud jde ale o skladby, nechceme si dávat nějaké konkrétní cíle, nechceme hned určovat jestli bude dlouhá nebo krátká, pomalá či rychlá, atd... chceme prostě psát dobré songy a pokud najdeme ty správné vibrace pro pořádný kousek, tak to bude jen dobře.


Poslední dvě letošní headliner show se budou konat v Německu. Náhoda nebo volba?

No, protože jsme na jaře hráli v Kolíně nad Rýnem, tak nás napadlo přidat ještě několik německých koncertů v souvislosti se Sonisphere v Holandsku. Opravdu mě nenapadlo, že to jsou naše poslední headliner show roku 2009 a zároveň poslední koncerty, na kterých budeme hrát songy z Ghost Opery. Je to poněkud sladkohořké vědět, že tyhle písně už nebudeme hrávat tak často.

Máš s Německem nějaké zvláštní spojení? Jestli ano, mohl bys nám říct trochu více?

Trávil jsem minimálně 3 měsíce v Německu kvůli různým věcem, jako třeba album, turné, nahrávání. Takže jsem si už celkem uvykl na německý životní styl. Když jsem byl ještě dítě, chtěl jsem navštívit místa po celém světě, pamatuji si, že jsem četl knihy o Japonsku, Německu, Číně a dalších. Naše další sousední dveře byly do Německa, já se naučil německy ve velmi nízkém věku a začal jsem přemýšlet o jeho návštěvě. Když jsem Německo konečně navštívil, bylo to jako procházka v té knize. Nyní mám v Německu mnoho přátel a kolegů, také jsme diskutovali o přestěhování se do Evropy a Německo bylo jedno z prvních míst, o kterém jsme uvažovali. Naše první fan kluby byly založené v Německu, takže pro mně je Německo rozhodně tou správnou vyhlídkou.

Můžeme očekávat nějaké změny ve vašem setlistu na poslední koncerty oproti letošnímu jaru?

Setlist nyní připravujeme, pravděpodobně budeme mít odlišné setlisty ve Frankfurtu a Bochumu, protože mnoho fanoušků navštíví oba tyto koncerty.

Máte v plánu na posledních koncertech udělat něco tak speciálního, že by tam nikdo neměl chybět?

Haha, my si myslíme, že každý koncert je speciální, takže vždy ze sebe dáváme 100% výkon pro naše fanoušky. Ale pokud žijete dostatečně blízko, tak byste měli určitě přijet. Do Evropy se vrátíme až v roce 2010, takže nás zas chvíli neuvidíte. Vím o mnoho fanoušcíh z Belgie, Nizozemí, Francie a Německa, kteří určitě přijedou a také jsem dostal několik e-mailů od fanoušků z východní Evropy, kteří se koncertů zúčastní. Určitě to bude velká pařba

Den po koncertu v Bochumu budete hrát na festivale Sonisphere v Nizozemí, což je opravdu skvělá šance hrát před obrovským publikem. Avšak kapely, které tam budou vystupovat jsou na první pohled velmi různorodé a vy jste tak trochu mimo jejich styl. Myslíte, že se fanouškům kapel jako jsou Metallica a Slipknot bude líbit i hudba Kamelotu?

Myslím, že někteří fanoušci těchto kapel se stanou i novými fanoušky Kamelotu. Stanou se jimi však všichni? Pravděpodobně ne, ale to není náš cíl. Prostě na jevišti zahrajeme naší hudbu a na konci dne budeme doufat, že se naší fanoušci ještě více rozrostou.

Už pár let dělá Kamelot turné po celém světě. Pokud byste dostali nabídku od nějaké velké kapely jako, řekněme, že třeba Iron Maiden, abyste byli hostující kapelou na jejich dalším celosvětovém turné, příjmuli byste to?

Pro Iron Maiden, ano! Vlastně nedávno jsme o tom diskutovali. Hráli jsme s nimi na show v Assenu v Nizozemí a byla velká legrace a fanoušci byli úžasní. Každý, kdo mě zná, ví, že já jsem fanoušek Maidenů už delší dobu. Moje první metalové album bylo 'Number Of The Beast'.

Počátkem tohoto roku jste vydali alba The Black Halo a Ghost Opera jako vinylové desky. Existuje nějaká šance, že i starší alba jako třeba Epica se také dostanou této cti?

Pravděpodobně ne, předchozí alba jsou dílem i lidí z různých zemí a my s nimi nemáme žádné kontakty. Bylo by to pěkné a my bychom to podpořili, ale myslím, že se tak nestane.

Spousta kapel dělá speciální akce s orchestrem, jako třeba Within Temptation dělal s ‘The Black Symphony Show’ nebo Epica svou show v Miskolci. Přemýšlíte také o něčem takovém, a pokud ano, tak existují už teď nějaké konkrétní plány?

Budu upřímný, myslím si, že orchestr je trochu přehnaná věc. Není to tak speciální, protože už se o toto pár kapel pokusilo. Máme pár nápadů, které se vztahují k takové události, ale bylo by třeba to udělat zcela odlišně a pouze na speciální věc, jako například DVD. Takže, myslím, že odpověď je ano, ale unikátním způsobem, který si naší fanoušci zaslouží.

Tento rok jste natáčeli materiál na Wackenu a také na dalších podobných festivalech a také jste nahrávali části z after party v Hard Rock Cafe na bonusový materiál. Řekněte nám trochu více o plánovaném DVD?

V této době se DVD stávají stále více a více důležitějšími. Takže videa nahráváme skoro pořád, někdy se spoustou fotoaparátů, jindy s našimi osobními HD kamerami. Chceme pro příští DVD, které plánujeme spoustu záběrů. Bude to založeno na našem dalším velkém turné a bude to obsahovat to nejlepší z nejlepších bonusových záběrů ze studia a také z koncertů.

Koncerty Kamelotu jsou perfektní na velkém pódiu, jak ví každý, kdo viděl DVD One Cold Winter's Night. Ale každý, kdo navštívil nějaký váš menší koncert ví, jak intenzivní a nezapomenutelný zážitek to je. Když vynecháme technické a finanční záležitosti, preferujete radši hrát na obrovských místech, nebo v malých klubech?

Oba typy show mají své výhody. Na jedné straně hrát na velkém místě dává fanouškům obrovský zrakový požitek a i kapela má mnohem více místa ke svému pohybu a účinkování. Na menším místě je to zase více osobnější a my to tak máme strašně rádi. Také máme rádi, když jsou zdi propocené z toho vedra, které my všichni tvoříme. Zřetelně si pamatuji, když jsme hráli v Tempe v Arizoně a teplota venku byla přes 100 stupňů (Fahrenheit). Po první písni jsme byli všichni promoklí, jedna dívka v přední řadě se z toho vedra složila. To byl jeden z mnoha intenzivních koncertů!

S každým albem se setlist drasticky mění, protože jsou přidávané nové songy. Existují nějaké skladby, které jsou pro vás posvátné a nikdy ze setlistu nevymizí? Jaké jsou šance, že songy jako Karma a March of Mephisto se budou hrát i v příštích letech?

Dát setlist dohromady může být velmi obtížné, musíme dodržovat rovnováhu různých faktorů. Jedním z nich je hraní písní, které jsou dobré pro živáky, píseň jako je Karma je perfektní pro živé vystoupení. March of Mephisto bude v setlistu jen po nějakou chvíli, myslím.

Kapela doteď udělala šest videí. Líbí se vám práce na videích, nebo je to jen nezbytné zatížení?

Milujeme tvorbu videa, být herci aspoň na jeden den v roce. Myslím, že videa jsou pro nás také hodně důležitá, protože dovolíme novým fanouškům vidět a slyšet, co jsme vlastně zač. A jsme velmi šťastní, že máme tak skvělé režiséry jako Ivana z Icode a Patrica Ullaeuse z Revolver.

Videa Kamelotu jsou bohaté na styl a příběh. Jaký podíl z toho všeho má na videích kapela?

Máme 100 % kontrolu nad těmito věcmi a obvykle je příběh založen na myšlence kapely a upravován režiséry. Někdy nemáme však všechno rozhodnuto a tak musíme příběh občas měnit.

Psaní a nahrávání skladeb je velmi odlišná záležitost. Která se vám líbí více a proč?

Psaní je zábava, záznam je nuda! Haha, no nahrávání je v pohodě, když začínáš, ale později je to mnohem více procesů. Moje nejoblíbenější věc je hrát živě a ovlivňovat se s publikem.

Poslední otázka: Co se stalo s podprsenkou, která byla v Kolíně vhozena na jeviště? Visí stále na Caseyho bicí soupravě?

Haha, opravdu nevím. Myslím si však, že v tomto případě skončila někde v Pulheimu s ostatními podprsenkami a kalhotkami! Haha.

Děkuji za rozhovor!

Já děkuji za podporu a také všem fanouškům! Brzy naviděnou na turné!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Omlouvám se!

(JiliAnna Your SB, 27. 5. 2009 15:45)

Vážně se moc omlouvám, ale tento komentář není vůbec k tématu. Snad to moc nevadí. Chtěla bych jen upozornit: Pokud Tě zajímá, jak jsem odpověděla na Tvou otázku (měla jsem na blogu článek, pod kterým jste se mohli ptát), tak se můžeš podívat, odpovědi jsou zveřejněny.
Ještě jednou se omlouvám.

Už aby...

(Skeeve ( ... skeeve.blog.cz ... ), 25. 5. 2009 23:01)

Už aby tu nové album bylo... Moc se na něj těším...!

Plis:)

(Rossi, 25. 5. 2009 17:33)

Plis klikni a hlasuj tu pre Leannka:
http://erdzika.blog.cz/0905/do-4-kola-sonb-postupili
Budem velmi rada :)

omlouvám se

(Mikča (poezieiproza.blog.cz), 24. 5. 2009 19:57)

že sem teď moc nechodím... nemám moc času... byla jsem nemocná a musím dohánět školu, ale díky za tvoje pěkné komentáře!

Love You To Death

(Wolf - terdulinka21.blog.cz, 24. 5. 2009 9:10)

No kurňa, ten novej klip se mi strašně líbí..!!

diki

(Rossi, 23. 5. 2009 20:53)

dik moc :)

Carol Liimatainen ^^

(www.carol-kp.blog.cz, 23. 5. 2009 15:56)

Ty jo, 3 - 4 měsíce, tak snad bude pak konečný výsledek stát za to. ;) A překlad je dokonalej, máš můj obdiv, já už moc rozhovory nepřekládám, protože mě to už tak nebaví a vždycky se u něčeho zaseknu, co za nic na světě nemůžu přeložit.. Ale tvuj překlad je dokonalej. :)

rozhovor

(Anet, 22. 5. 2009 19:08)

Dobry rozhovor!! taky souhlasim, že thomas je sympaticky.

PS: Na vylet se tesim, i kdyz nejde ma milovana JiliAnna :-(. Ale i tak... Děkuju a nalada uz se trochu zvedla :-), tema peknyma komentarema, ktere posledni dobou ctu

rozhovor

(Cut Wrists, 20. 5. 2009 18:15)

jo, souhlas, thomas působí mile, ikdyž, když ho vidím, přijde mi spíš namyšlený! ale když ho slyším )bo si čtu něco s nim) je to strašněj sympaťák!!! nemůžu se dočkat toho novýho céda!!! bude to určitě bomba!!! =D

www.la-duchesse.blog.cz

(La Duchesse, 20. 5. 2009 16:31)

Hezký rozhovor, ten Thomas tam působí mile :_)

překlad

(Calwen, 19. 5. 2009 20:39)

Parádní překlad :)
Jinak tohle dělá kámoška jménem Xandra a fakt jí to jde.
Měla i interview s Anne-Catrin jestli ho chceš poslat, ale musela by sis ho zase přeložit