Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo jsou Kamelot?

19. 11. 2008

Tato melodic power metalová skupina byla založena Thomasem Youngbloodem a Richardem Warnerem ve městě Tampa ve státu Florida roku 1991.

Jejich začátek se však dá datovat od roku 1994, kdy podepsali smlouvu s Noise Records a hned přístí rok, 1995, vydali své debutové album Eternity. Další album, Dominion, vydávají roku 1997. Později tohoto roku kapelu opouští bubeník a jeden ze zakládajících členů skupiny Richard Warner spolu s frontmanem Markem Vanderbiltem. Ti jsou posléze nahrazeni Caseyem Grillem(Bicí) a Royem Khanem(Zpěv), který studoval operní zpěv a měl za sebou již angažmá v power-progressive metalové skupině Conception. V tomto novém složení vydávají v roce 1998 své třetí album Siege Perilious. Ještě ten rok se vydávají na turné po Evropě, ze kterého se po dvanácti měsících vracejí a nahrávají další, čtvrté, album The Fourth Legacy.

Léto 2000 přináší turné New Allegiance Tour začínající v Německu pokračující Rakouskem, Švýcarskem, Nizozemím, Belgií, Itálií, Řeckem a končící Španělskem, během něhož se nahrálo první živé album The Expedition. Jen pár měsíců na to, představil Kamelot své, v pořadí páté, album Karma.

Jejich šesté album, Epica, vychází roku 2003. Pro jeho podporu vyráží kapela na další turné po Evropě a navíc i Japonsku, na pomoc si berou německou skupinu At Vance. Obě alba, Epica i nově vydané album The Black Halo, které bylo vydáno v roce 2005, jsou založena na díle Faust od Johanna Wolfganga von Goetha, které vypráví o muži, co prodal svou duši ďáblu. Aby podpořili album Black Halo, vydali se znovu na turné po Evropě a Japonsku. Na první části Black Halo World Tour 2005 v Evropě, hráli spolu s holandskou skupinou Epica a finským projektem Tima Kotipelta, Kotipelto. V Japonsku jim pomohli němečtí Silent Force. Vystupovali také na německých festivalech Bang Your Head!!! a Graspop Metal Meeting.

Ve stejném roce natočili klipy k písním The Haunting (Somewhere in Time) a March Of Mephisto, obě z alba The Black Halo pod vedením režiséra Patrica Ullaeuse. 5.října 2005 přijali jako pátého oficiálního člena Olivera Palotaiho, který zastoupil post klávesisty a případně i kytaristy.

V druhé části Black Halo Tour 2005 se vydali po jižní a severní Americe(USA, Kanada, Brazílie).

30.října 2006 vydávají DVD One Cold Winter's Night, které bylo pořízeno Patricem Ullaeusem v Rockefeller Music Hall v Norském Oslu. Krátce poté je vydán koncert i na cd. Na tomto koncertu vypomáhá i klávesista Oliver Palotai.

V roce 2007 vychází nové album s názvem Ghost Opera s Oliverem už jako řádným členem kapely.

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pozdrav ze "skeeve.blog.cz"

(Skeeve, 20. 1. 2009 13:45)

Vidím, že tu historii kapely máš mnohem přehlednější, než-li já ;)

Čus xD

(iWusZka, 14. 12. 2008 16:06)

nazdar ty ouchyle xD maš to tu ae fakt pěkný........ :) i když víš,že z Khana mám panickou hrůzu xD

WOW!

(Albik =P, 13. 12. 2008 21:54)

O týhlr kapelce už jsem hodně slyšela. Mylsim, že si pujdu poslechnout nějaké jejich písničky :). Mimochodem, máš fakt skvělý stránky!!!

. . .

(La Duchesse, 11. 12. 2008 14:12)

Kameloti jsou dobří, mám je ráda, i když to samozřejmě nemůžu říct o všech písničkách. Ale kladné hodnocení převažuje :-)

Fanoušci

(Cut Wrists, 10. 12. 2008 21:40)

Seženeme fanoušky (kdyžtak je podplatíme =D) a pošleme jim dopis s prosbou, aby sem přijeli!!! =D

Nejsem sama!!!

(Cut Wrists, 10. 12. 2008 16:34)

Myslím, že nadpis tohoto komentáře mi jaksi mluví z duše!!! Ani nevíš, jak jsem ráda, že jsi tuto stránku založila!!! Alespoň nebudu na propagování Kamelotu v ČR sama!!! =D
Když hledám na internetu jejich hudbu ke stažení, tak mi to najde mojí stránku s mp3 a hodně málo k tomu!!! Je to děs!!! Doufám, že díky mým a tvým stránkám, se popularita Kamelotu u nás v tý naší malý zemičce (která je jednou z největších prd..lí světa) aspoň trochu zvýší a je napadne, aby tady alespoň jednou v životě udělali koncert!!! Vždycky když se totiž koukám na jejich stránky na seznamy koncertů, tak je tam snad vše, kromě nás!! =(

Naprosto bezvadný!!!

(Cut Wrists, 10. 12. 2008 15:27)

Skvělý stránky!!! Jak víš kameloty já miluju!!!! Na tyhle stránky asi budu chodit docela často!! =D