Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anne-Catrin Märzke - rozhovor

27. 5. 2009

Každý, kdo byl za posledních pár let na nějakém koncertě Kamelotu jistě zná tvář Anne-Catrin Märzke. Ale opravdu víte, kdo tahle žena s nádherným hlasem je? Pravděpodobně ne. Pro změnu udělali němečtí fanoušci Kamelotu rozhovor s touto půvabnou zpěvačkou...

Mnoho fanoušků Kamelotu neví, že jsi z Německa. Ze které části konkrétně?

Žiji v Berlíně, ale narodila jsem se a vyrůstala v Mecklenburgu - Vorpommernu.

Pověz nám něco o tom jak ses dostala ke Kamelotům jako hostující zpěvačka.

Dělala jsem muzikáli v Greifswaldském divadle, když mi zavolal jeden dobrý přítel a kolega - Corvin Bahn: “Kameloti hledají zpěvačku/herečku na jejich živá vystoupení. To je přesně pro tebe!”
Zpočátku jsem moc nadšená nebyla, právě jsem dokončila čtyři roky školy a dychtivě jsem toužila pracovat ve světě divadla. Ale pak jsem se podívala na DVD One Cold Winters Night a to mě naprosto nadchlo!
Později, když mě i Corwin přesvědčoval, jsem zavolala Oliverovi Palotaiovi a poslala mu odkaz na mé domovské stránky. Kameloti hledali zpěvačku po celé Evropě, ale nakonec si vybrali právě mně.

Muzikály a metal jsou dvě odlišné věci, které do styku nepřicházejí moc často. Jak si teda dostala nápad stát se hostující zpěvačkou na turné?

Jak už jsem řekla – hostovat na turné opravdu nebyl můj nápad, ale vyrůstala jsem v rockové a metalové hudbě, takže se mi i oba žánry celkem dobře zkombinovaly.

Byla si fanouškem Kamelotu ještě předtím, než ses k nim přidala?

Slyšela jsem o Kamelotu, ale nevlastnila jsem žádná jejich alba. Byla jsem fanouškem kapely Dream Theater.

Zpívala jsi v nějaké kapele ještě před Kameloty?

Moje rodina se skládá z muzikantů (většinou rockové hudby). S nimi jsem se objevila jako host na několika vystoupeních. Ale nikdy to nebylo tak obrovské jako s Kameloty.

Kdy si dostala myšlenku, že bys mohla studovat herectví a zpěv a jaké byly klíčové aspekty k tomuto rozhodnutí?

Začala jsem s klasickým zpěvem ve 12 a vyrůstala jsem v divadle klacické hudby a herectví, ve svých 14 letech jsem dotala svou první roli. Potom jsem na své 14. narozeniny dostala lístek do divadla na Fantoma Opery, to mi jasně ukázalo, že se chci stát muzikálovou herečkou.

V srpnu budeš v muzikálu “Malá mořská víla”. Pověz nám o tom něco.

Miluju Disneyho! A Ariel byla vždy moji favoritkou, a proto jsem ráda, že jsem zrovna já její představitelkou.
Zkoušky začínají v květnu a jsem velmi zvědavá na pohádkové kostými a jevište. Bude to pro mně zcela nové. Jednání ve vodě bude pro mně opravdu skvělý zážitek!

Jaké máš idoly (muzikály, divadlo, hudba...)?

Barbra Streisand, my grandpa Paul Wahls, Amélie Poulain, Percy Schmeiser, Pippi Longstocking, Romy Schneider, Elisabeth Amalie Eugenie, Gloriana, Sir William Wallace of Elderslie, Erich V. Däniken, Hunter S. Thompson a mnoho dalších...

Jaká je tvá vysněná role v muzikálu, kterou by sis chtěla někdy zahrát?

Elisabeth v muzikálu „Elisabeth“, Belle v muzikálu „The Beauty And The Beast“, Yentl v muzikálu „Yentl“, Fanny Brice v muzikálu „Funny Girl“, Nannerl v muzikálu „Mozart“, Jidáš v muzikálu „Jesus Christ Superstar“, a samozřejmě mnoho dalších...

Kromě zpěvu v Kamelotu a v muzikálech pracuješ také jako modelka. Je to jen tvůj koníček, nebo to děláš kvůli více pěnězům? Jak daleko už ses v modelingu dostala?

Původně jsem to chtěla jen vyzkoušet, ale pak mě začal tento průmysl dost zajímat a také jsem byla několikrát doporučena. Dnes už je to ale více a více kvůli těm pěnězům. Několikrát jsem byla v televizi, zastupuji kolekci pro mladé designéry a také jsem dělala hodně modních natáčení. V tuto chvíli trénují chůzi na molu, takže můžu také dělat modní přehlídky

 

A co koníčky?

Jsem šťastný člověk, protože moje práce je můj koníček. Když mám šanci, tak ráda jezdím na koni, nejraději v lesích. Jsem také zapojena do dobrých životních podmínek zvířat a zachování kulturních institucí v mém rodném městě.

Před časem jsi zpívala píseň Misunderstood od Dream Theater. Jak si na tento song přišla a proč zrovna tento?

Miluju tuto píseň a jsem ráda, že jsem mohla trénovat tuto píseň na Joop van den Endeho akademii v Hamburku a nahrát ji ve studiu.

Tvůj výkon písně The Haunting s Royem je každým turné stále lepší a lepší. Je to prostě od představení k představení, nebo o tom před koncertem mluvíte?

Živák je živák. Jsou to spontánní věci, prostě se stanou a když se něco fakt dobře povede, tak se to snažíme zapamatovat i na další show. Také v průběhu posledních dvou turné mám já i Roy pocit, že si vedeme velmi dobře.

Jak se ti líbí život na cestách? Myslela sis, že to bude takové i před tvým prvním turné?

Myslela jsem si, že to bude víc chaotické, ale když máte dobrého manažera, pak je vše naprosto bezpečné. Máme, díky bohu, velmi luxusní autobusy, ve kterých je nám poskytnuto vše, co potřebujeme.

Existuje nějaká anekdota z tvého života na turné, na kterou často vzpomínáš?

Každý den je spousta anekdot, opravdu nevím, kde začít. Od posledního turné si vzpomínám, že na mně na after party v Hard Rock Café v Kolíně nad Rýnem všichni mluvili anglicky. Když jsem jim řekla, že jsem němka, všichni byli moc hrdí na to, že jsem “jeden z nich”, kdo vystupuje s Kameloty.

Máš kontakty na členy kapely, i když zrovna nemáte turné?

Jistě, všichni jsme velmi dobří přátelé.

Už víš, jak se bude odvíjet tvoje budoucnost, co se týče Kamelotu? Vyhlížíš to z turné na turné, nebo je tvá spolupráce s kapelou na dlouhodobém základě?

Ano, mohla bych s Kameloty mít turné kdykoli, ale také musím následovat svou lásku k divadlu. Chybí mi herectví, dialogy, tanec, scénérie, orchestřiště, stálé místo pro práci... Doufám, že v budoucnosti budu moct kombinovat obě tyto mé vášně.

Existují uvahy, že i ty přispěješ svým hlasem na nové desce Kamelotu?

Vzhledem k tomu, že album je stále ve stádiu skládání, tak k tomuto nemůžu nic říct.

Chtěla by si něco vzkázat čtenářům?

Ráda bych všem poděkovala za srdečné přivítání do kapely. Jsem stále pryč z toho množství dopisů a dárků, které jsem dostala a nebylo jich málo! Fanoušci Kamelotu jsou úžasní! Zůstaňte stále takoví!

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů v budoucnosti!

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Anglický originál rozhovoru poskytla Calwen - www.ggbteckacalwen.blog.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Anne

(Cut Wrists, 31. 5. 2009 11:18)

je docela sympatická a moc pěkná! svým zpěvem m tolik neuchvátila, ale to je fuk! mám ji docela ráda! a na tý fotce má super vohoz =D

darkcat7.blog.cz

(_*Metal.Since*_, 28. 5. 2009 7:40)

Ahoj...:)...Díky..:)...Nemáš tu to nové???...Pipadá mi to tu jiné...:)...Pěkny, pěkny..:)Jsem ted momentálně ve škole, tak alespon někdy se taky dostanu na ten blbej net, ptze doma u ani na ten net nemou kvůli známmkám ani páchnout...to je hrozny, ale nevíš jak mi to strašně chybí to sezení u očítače jenom tak....:D...

Překlad

(Calwen, 27. 5. 2009 20:54)

Ráda si to u tebe přečtu česky (i když ten překlad nepotřebuju)
Jinak u mě na blogu je nový interview s Khanem. Opět jen v angličtině, takže až se budeš nudit můžeš zase překládat :D
A definitivně se musíš přihlásit na KamForum ;) jsem tam asi jediná češka, teda rozhodně jediná aktivní - takhle k nám nepřijedou =D

Muzikály x Metal

(JiliAnna Your SB, 27. 5. 2009 19:06)

Muzikály nemusím, protože muzikálové písničky mi nic moc neříkají, ale někdy je to právě naopak... Některé muzikály jsou nádherné. Jako třeba Sweeney Todd. Ostatně, vím, že metal a muzikály nejdou k sobě, ale není to zas tak nesloučitelná dvojice...
Dozvídáme se hodně zajímavých informací z tohohle rozhovoru....
S Anne-Catrin sdílím některé názory. Např. ten na Ariel... Jako malá jsem Ariel milovala! :-D